Akıllı Ev Sistemleri Nedir?

Akıllı Ev Sistemleri Hakkındaki Klişeleri Unutun

Akıllı Ev Sistemleri düşüncesi uzun yıllar boyunca gerçekleşmesi zor görünen bir hayal gibiydi. Evinizdeki elektronik cihazların, ışıkların, ısıtma/soğutma sistemlerinin, garaj/giriş kapılarının, perde ve panjurların otomatik olarak kontrol edilmesi bilim kurgu filmlerinde olabilecek veya sadece çok zenginlerin elde edebileceği bir lüks gibi görünüyordu.

Birkaç yıl önce imkansız gibi görünen akıllı ev sistemleri gelişen teknoloji ve ucuzlayan sensörler sayesinde yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladı. Binlerce kişi akıllı ev otomasyonu sayesinde enerji tasarrufu, konfor, emniyet ve güvenliği sağlarken, evlerindeki akıllı cihazlar ile günlük işlemleri otomatik yapmanın keyfini çıkartıyorlar.

Akıllı Ev Otomasyonu Nedir?

Evinizdeki ışıkların, ısıtma/soğutma sistemlerinin, perde/panjurların, garaj ve giriş kapınızın belirli koşullara göre otomatik olarak çalışmasıdır. Örneğin eve geldiğinizde kapınıza takılı olan kapı/pencere sensörü kapınızın açıldığını algılayıp koridor ışıklarının otomatik açılmasını ve akıllı prizinize bağlı kahve makinanızın otomatik olarak çalışmasını sağlayabilir. Bir başka senaryo ile yatmadan önce tek dokunuşla ışıklarınızı otomatik olarak kapatabilir, hareket sensörü, kapı/pencere sensörü ve kamera gibi güvenlik cihazlarınızı aktif duruma geçirebilir ve akıllı kilit takılı kapılarınızı kilitleyebilirsiniz. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde değineceğimiz senaryolar ile akıllı evinizde bir dizi işlemleri arka arkaya çalıştırabilirsiniz. Yapabilecekleriniz hayal gücünüzle sınırlı. Mağazamızdaki ürünleri inceleyerek örnek kullanım alanları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca CNN Türk kanalında yayınlanan Teknoloji Her Yerde programında incelenen Fibaro Akıllı Ev Sistemleri tanıtımını izleyerek akıllı ev sistemlerini görsel olarak tanıyabilirsiniz.

AKILLI EV VE OFİS ÜRÜNLERİ

FIBARO AKILLI EV TANITIM VİDEOLARI

Fibaro Akıllı Ev Nedir? Nasıl Çalışır?
Fibaro Akıllı Ev Nedir? Nasıl Çalışır?
Fibaro Enerji Tasarrufu
Fibaro Enerji Tasarrufu
Fibaro Buton
Fibaro Buton
Fibaro Swipe Hareketle Kontrol Cihazı
Fibaro Swipe Hareketle Kontrol Cihazı
Fibaro Hareket Sensörü
Fibaro Hareket Sensörü
Fibaro Duman Sensörü
Fibaro Duman Sensörü
Fibaro Su Basma Sensörü
Fibaro Su Basma Sensörü
Fibaro Akıllı Priz
Fibaro Akıllı Priz

TEKNİK BİLGİLER