NETATMO ve Akıllı Ev Çözümleri

blank

Netatmo, daha güvenli ve daha konforlu bir ev için basit, güzel, akıllı çözümler üreten lider bir akıllı ev şirketidir. Netatmo, basitçe kullanıcıların evlerinin kontrolünü ele geçirmelerine yardımcı olur.

Tüm Netatmo ürünlerinde kullanılan özenle tasarlanmış mekanizmalar, elektronik ve gömülü yazılımlar ve zengin bir kullanıcı deneyimi sunan en yüksek standartlardaki mobil ve web uygulamaları ile sizlere, kullanımı kolay, zengin bir kullanıcı deneyimi sunar.

2011 yılında kurulan şirket, çeşitli güvenlik kameraları, kişisel hava sensörleri ve internet bağlantılı bir duman dedektörü de dahil olmak üzere çeşitli ve dünyaca takdir edilen ürünler geliştirmiştir.

Netatmo 2018 yılında ise birbirleriyle bağlantılı ürün yelpazesini genişletmek ve akıllı ev pazarındaki varlığını güçlendirmek isteyen Fransız Groupe Legrand tarafından satın alındı. Duyuruya göre, Netatmo yıllık gelirde 51 milyon dolar (45 milyon euro) üretiyordu.

Netatmo’nun ilk ürünü ise bir hava istasyonuydu. Bu hava istasyonu, Wi-Fi üzerinden çalışan ve akıllı telefon kontrol edilebilen ilk hava istasyonlarından biriydi.

Daha sonrasında ise şirket, yüzleri tanımlayan bir kamera, açık havada çalışan benzer bir kamera ve bağlı bir duman alarmı gibi güvenlik ürünlerini piyasaya sürdü. Akıllı termostat ve radyatör vanaları da piyasaya sürülen Netatmo, “Avrupa’nın akıllı yuvası” olarak da bilinmektedir.

Netatmo’nun birçok ürünü Apple HomeKit uyumlu olarak piyasaya sürülmektedir.

Netatmo’nun Alanında Çığır Açmış Bazı Ürünleri

blank

Netatmo Ev Hava İstasyonu

İç ve Dış mekan kullanımı için tasarlanmış 2 ana parçadan oluşan Netatmo Ev Hava İstasyonu, İç Mekan Modülü’nün sensörleri vasıtasıyla yaşam alanınızın konforunu ölçer, hava kirliliği seviyesi yükseldiğinde ve evinizi havalandırmanız gerektiğinde sizi uyarır.(sıcaklık, nem, hava kalitesi, karbondioksit ve gürültü seviyelerini ölçer.)

Dış Mekan Modülü ise, size önemli olan gerçek zamanlı hava durumu verilerini verir. Ölçümler sonrasında veriler sensörlerinden doğruca size ulaşır.

Sıcaklık, nem, hava kalitesi, barometrik basınç ve hava durumunu ölçer.

Ürün, Amazon Alexa ve Apple HomeKit ile uyumlu çalışmaktadır.

blank

Netatmo Akıllı İç Mekan Hava Kalite Monitörü

Netatmo Akıllı İç Mekan Hava Kalite Monitörü, adeta bir ebeveyn misali sizleri evinizi daha sağlıklı hale getirmeniz için yönlendirir.

Konforunuz yaşam alanınızın ortamınıza bağlıdır. Şayet ortam çok soğuksa veya çok fazla nem varsa ya da hava kirliliği ve gürültü seviyeleri çok yüksekse rahatsız hissedebilirsiniz. Akıllı İç mekan Hava Kalitesi Monitörü, bebeğinizin uykusu için en uygun gürültü seviyesi veya astımı olan bir çocuk için doğru nem seviyesi olsun, sensörleri ile sizin için önemli olanı ölçer, potansiyel sorunları vurgular ve bunları nasıl düzelteceğinizi dahi söyler.

Ürün Apple HomeKit uyumludur.

blank

Netatmo Akıllı Termostat

Netatmo Akıllı Termostat, iPhone veya iPad’inizi kullanarak evinizin sıcaklığını yatağınızdan veya dünyanın diğer ucundan kontrol edebilmenizi sağlar. Ayrıca, ısıtma dönemlerini öngören Netatmo Auto-Adapt işlevine de sahiptir. Böylece alışkanlıklarınıza bağlı olarak bir program ayarlayabilirsiniz. Sizi doğru zamanda, doğru sıcaklıkla sarar.

Ayrıca her ay, tüketiminizi takip ederek evinizin sıcaklığını da etkili bir şekilde planlamanıza yardımcı olan bir Kişisel Enerji Tasarruf Raporu alırsınız. Ayrıca geçmiş enerji tüketiminizi de gösterir. Bunun yanında, iç mekan sıcaklığınızla kazan faaliyetleriniz de uygulamada kayıtlı tutulur.

Modülasyonlu kazanlar için de ayrıca bir termostatları bulunmaktadır.

Ürünümüz Apple HomeKit ile uyumlu çalışmaktadır.

blank

Netatmo Akıllı İç Mekan Kamerası

Netatmo Akıllı İç Mekan Kamerası, muadillerinin aksine sürekli olarak kayıt yapmaz. “Hareket Algılama” ve “Yüz Algılama” teknolojileri sayesinde evinizde bir davetsiz misafir tespit edildiğinde bu kişilerin yüzlerini de içeren bir resim ve video kaydı ile anında size bir uyarı gönderir. Bu sayede oturup saatlerce süren video kayıtlarını incelemek zorunda kalmazsınız.

Çocuklarınız kameranın önünden geçtiklerinde, devrim niteliğindeki Yüz Tanıma Teknolojisi sayesinde Netatmo Akıllı iç mekan kameranız onları tanır ve sizi ve akıllı telefonunuzu bilgilendirir.

Ebeveynleriniz için de durum farklı değildir. Onlar alışverişten eve geldiğinde bildirim alabilir veya nasıl olduklarını izlemek için “Canlı yayın” özelliğini de kullanabilirsiniz.

Netatmo Akıllı İç Mekan Kamerası, hayvan algılama özelliğini bünyesinde barındırır. Netatmo güvenlik kameraları, Kesin olmayan bölük pörçük hareket uyarıları gönderen diğer akıllı kameralardan farklı olarak, evcil hayvanınız kameranın önünden geçtiğinde gerçek zamanlı bir resim ve video kaydınını size özel olarak sunar. Ayrıca, evcil hayvanınız çok hareketliyse ve uyarıları almak istemiyorsanız bu özelliği devre dışı bırakmayı da tercih edebilirsiniz. Seçim sizin.

Son olarak, hiç kimse başkaları tarafından sürekli olarak izlenmekten hoşlanmaz. Netatmo sizlere, belirli aile üyelerinin kaydını devre dışı bırakma imkanını da sunmaktadır. Tanıdık yüzler için video kaydını ve bildirimleri devre dışı bırakma seçeneği ile sevdikleriniz, izlenmediklerini veya kaydedilmediklerini bilerek evinizin mahremiyetinde rahatlayabilirler.

Ürünümüz, Apple HomeKit’in yanı sıra Amazon Alexa ve Hey Google ile de uyumludur.

blank

Netatmo Akıllı İç Mekan Alarmı

Yalnızca Netatmo Akıllı İç Mekan Kamerası ile entegre olarak çalışan Netatmo Akıllı İç Mekan Alarmları, kameranız üzerinden gelecek olan anlık bildirimin ve görüntülerin yanında sizlere alarm ile davetsiz misafirlerinizi korkutma ve kaçırma imkanını da verecektir.

Akıllı İç Mekan Alarmı’nız otomatik olarak kendini açıp/kapatabilir. Bu sayede evden aceleyle çıktığınızda alarmı çalıştırmayı unutsanız dahi hala güvendesinizdir. Eve döndüğünüzde ise alarmınız kendini yine otomatik olarak kapatacaktır.

Ayrıca siz evde yokken çocuklarınız okuldan eve döndüklerinde kameranız çocuklarınızı algılayabilir ve iç mekan alarmınızın kapatılmasını önler.

Kablosuz Akıllı İç Mekan Alarmı, köpek havlaması ve klasik ev sesleri gibi çeşitli ve önceden kaydedilmiş seslerle birlikte gelir.

Varlığınızı simüle etmek ve böylece hırsızların evinize girmesini önlemek için onları kullanmayı da seçebilirsiniz.

***Akıllı İç Mekan Alarmı sadece “Netatmo Akıllı İç Mekan Kamerası” ile çalışır, ayrı satılır. Kamera ile aynı odada, iç mekana monte edilmelidir. Kamera başına en fazla 1 Alarm kullanılabilir.***

blank

Netatmo Akıllı Kapı/Pencere Sensörleri

Yalnızca Netatmo Akıllı İç Mekan Kamerası ile entegre çalışan Akıllı Kapı/Pencere Sensörleri, bir izinsiz giriş meydana gelmeden önce bile bu sorun hakkında sizi uyarır. Sensörler seçmiş olduğunuz kapı ve pencerelere monte edildiğinde, birisinin zorla girmeye çalışıp çalışmadığını anlayabilirler.

Evden yeni çıktın ama kapı ya da pencereyi açık bırakmış olabileceğini mi düşünüyorsun? Uygulama üzerinden sensörlerle donatılmış kapı ve pencerelerinizin açık olup olmadığını anında görebilirsiniz.

Sensörlerinizi, uygulama üzerinden bir kapı veya pencerenin belli bir süreden fazla açık kalması halinde telefonunuza bildirim göndermesi için de programlayabilirsiniz. Böylece evinizi her zaman kontrol edersiniz.

Netatmo Akıllı Kapı ve Pencere SensörleriAkıllı İç Mekan Kamerası ve Akıllı İç Mekan Alarmı ile birlikte evinizi koruyan ve girişimlerine başarıyla yanıt veren eksiksiz bir Alarm sistemini oluştururlar. Birisi evinize girmeye çalışırsa belirli sensörler için alarmın çıkaracağı ses seviyesini dahi seçebilirsiniz.

***Alarm ve sensörler sadece Netatmo Akıllı iç Mekan Kamerası ile çalışırlar. Kamera başına en fazla 1 Alarm ve 12 sensör birlikte kullanılabilir. Alarm iç mekana ve kamera ile aynı odaya monte edilmelidir.***

blank

Netatmo Akıllı Dış Mekan Kamerası

Mülkünüze tanımadığınız bir kişi veya araç giriş yaptığında akıllı telefonunuz aracılığıyla anlık bir bildirim almanızı sağlayan Netatmo Akıllı Dış Mekan Kamerası, Alarmlı ve Alarmsız olmak üzere iki seçenekle sizlere sunulmaktadır.

Alarmsız olanı tercih ederek izinsiz giriş durumlarında bildirim almayı seçebilir veya Alarmlı olanı seçerek davetsiz misafirlerinizi caydırma ve korkutma şansını da elde edebilirsiniz.

Netatmo Akıllı Dış Mekan Kamerası ile yanlış alarmlar artık tarih oluyor. Bu kamerayla yalnızca almak istediğiniz bildirimleri seçebilir ve köpeğiniz bahçeye her koştuğunda gerilmezsiniz. Sunduğu Alert-Zone(uyarı bölgeleri) özelliği ile sadece izlemek istediğiniz alanları işaretleyebilirsiniz.

Netatmo Akıllı Dış Mekan Kameraları kendi dahili akıllı aydınlatma sistemlerine de sahiptir. Kamera bir hareket algılarsa, projektör yanar ve davetsiz misafirleri caydırır.
Uygulama aracılığıyla manuel olarak etkinleştirilebilir veya bir kişi, araba veya hayvan tespit edilirse etkinleştirilecek şekilde ayarlanabilir. Gece yolunuzu da aydınlatabilir.

Sizlere sesli kontrol imkanı ve 7/24 canlı olarak evinizi izleme imkanlarını da sunan Netatmo akıllı dış mekan kameraları muadillerine kıyasla bir adım önde yer almaktadır.

blank

Netatmo Akıllı Duman Alarmı

Tamamen bağımsız olarak olarak kullanabileceğiniz Netatmo Akıllı Duman Alarmı, bir yangın başladığında ve alarm çalmaya başladığında, akıllı telefonunuza doğrudan anlık duman uyarıları gönderir. Bu şekilde evden uzakta olduğunuzda bile kolaylıkla önlem alabilirsiniz.

Yanmış tost alarmı kazara mı tetikledi? Alarmı tavandan kapatmak için bir sandalyeye çıkmanıza gerek yok – Akıllı Duman alarmını akıllı telefonunuzdan susturmanız yeterlidir.

Netatmo Akıllı Duman Alarmı, benzersiz bir 10 yıllık dahili pil ile donatılmıştır; bu, pilleri on yıl boyunca değiştirmek konusunu düşünmeniz dahi gerekmeyeceği anlamına gelir. Akıllı Duman alarmının pili, ürünün tüm servis ömrünü uzatır, bu nedenle bu süre içinde bir yangın başlarsa, ne olursa olsun haberiniz olur. Zaten otoriteler de 10 yıl sonra, tüm duman alarmlarınızı değiştirmenizi önermektedirler.

Netatmo Akıllı Duman Alarmı, kendi pilini, duman dedektörü sensörünü ve Wi-Fi bağlantısını sürekli olarak denetler. Bu üçünden herhangi biriyle ilgili bir sorun varsa, akıllı telefonunuza hemen bir bildirim gönderir.

Akıllı Duman Alarmınızı işlevselliğini test etmenizi hatırlatmak için uygulama üzerinden aylık, iki yılda bir veya yıllık bildirim seçeneklerini ayarlayabilirsiniz.
Netatmo, Akıllı Duman Alarmı’nın sesini yılda en az bir kez test etmenizi önerir.

blank

Netatmo Akıllı Rüzgar Ölçer

Netatmo Ev Hava İstasyonu ile entegre çalışan ve son teknoloji ultrason teknolojisini kullanan Netatmo Akıllı Rüzgar Ölçer ile anlık olarak rüzgarın yönünü ve hızını öğrenebilirsiniz. Sert rüzgar durumlarında telefonunuza bir bildirim alır ve yine uygulaması üzerinden rüzgar veri geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz.

Fırtınalara yatkın bir bölgede mi yaşıyorsunuz? Bahçenize göz kulak olmak ister misiniz? Ya da belki sadece rüzgardaki değişiklikleri merak ediyorsunuz? O zaman bu ürün tam size göre. Rüzgar güçlendiğinde veya belirli bir hıza ulaştığında gerçek zamanlı bilgi almak için uyarılarınızı özelleştirin. Seçim sizin!

Fincan tipi rüzgar ölçerlerin aksine, kırılma veya yüksek ses verme riski yoktur.

blank

Netatmo Akıllı Yağmur Ölçer

Netatmo Ev Hava İstasyonu ile entegre çalışan Netatmo Akıllı Yağmur Ölçer, anlık yağış miktarını ve kümülatif yağış seviyelerini öğrenmenize olanak sağlar. Yağış başlar başlamaz telefonunuza bir bildirim alır ve yine uygulama üzerinden yağmur veri geçmişini görüntüleyebilirsiniz.

Çamaşırlarınız kurusun diye camı açık mı bıraktınız? Yağmur yağmaya başlar başlamaz anında bir uyarı alın. Bildirimlerinizi, yalnızca belirli bir miktarda yağmur yağdığında almak için de özelleştirebilirsiniz.

Gövdesinin gücü ve kalitesi sayesinde, kablosuz Netatmo Akıllı Yağmur Ölçer herhangi bir sorun olmaksızın yağmur ve diğer bütün kötü hava koşullarına dayanacaktır.

Test tüplü yağmur ölçerler gibi boşaltmaya ihtiyaç duymazsınız. İstediğiniz uygun bir yere koyun ve bu kadar! kesinlikle bakım gerektirmez…

blank

Netatmo Akıllı Görüntülü Diafon

Netatmo Akıllı Görüntülü Diafon, evinizde olmasanız dahi ziyaretçilerinizi görmenizi ve nerede olursanız olun bir video çağrısı almanızı ve kapıdakilerle doğrudan konuşmanızı sağlayan oldukça şık bir akıllı interkom’dur.

Full HD 1080p kamera ve gece görüş özelliği optimum video kalitesi sunar ve HDR işlevi, evinizin önünde neler olup bittiğini net bir şekilde görebilmeniz için ani aydınlatma değişikliklerine uyum sağlar.

Apple HomeKit ile de uyumlu çalışan bu diafon, akıllı kişi algılama özelliği sayesinde gereksiz uyarıları önler: birisi ön kapınızın etrafında gizleniyorsa akıllı telefonunuzdan anlık bir bildirim alırsınız.

Şayet bu kişi davetsiz bir misafir ise dahili hoparlörü kullanarak onları yüz yüze gelmeniz dahi gerekmeden hemen caydırabilirsiniz.

Canınız sıkılmış ve dışarıyı izlemek istiyorsanız da sorun yok. Canlı olarak kapınızın önünde neler oluyor? neler konuşuluyor öğrenebilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Netatmo’nun tarihinden ve ürünlerinin bazılarından bahsetmeye çalıştık. Netatmo’nun diğer ürünlerine göz atmak, yazımızda adı geçen ve geçmeyen tüm ürünleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve Netatmo Onaylı Satış Noktası da olan Akıllı Yuva güvencesiyle satın almak istiyorsanız lütfen TIKLAYINIZ.

Bir cevap yazın