REHAU RE.GUARD Su Kontrol Sistemi

blank

Su Borularınızı Ultrason Teknolojisi Sayesinde Koruyun

Damlayan bir musluk, sızdıran bir dişli bağlantısı veya patlamış bir borudan olsun, kontrolsüz bir şekilde akan suyun maliyeti kolaylıkla artabilir ve cebinizi yakabilir. Polimer uzmanı REHAU RE.GUARD Su Kontrol Sistemi’ni yaratırken, riskleri en aza indiren ve işleyişe uygun çalışma ortamı sunan bir çözüm geliştirdi.

İstatistiksel olarak, Almanya’da her 30 saniyede bir konutta su hasarı meydana gelir.

Bu durumun geç farkedilmesi halinde ise maalesef oldukça ciddi sonuçlar -konutun büyük kısmının ıslanıp maddi zarar meydana getirmesi gibi- ortaya çıkabilmektedir.

Polimer uzmanı REHAU, 2019 un son aylarından itibaren, RE.GUARD Su Kontrol Sistemi’ni sizlerin kullanımına sunmuş bulunmaktadır;

REHAU RE.GUARD Su Kontrol Sistemi, yüksek hassasiyete sahip, dayanıklı sensör teknolojisi ile ana su borusunu izleyen müstakil ve yarı müstakil evler için akıllı bir izleme aracıdır. Ödüllü sistemin hızlı ve bağımsız tepkisi, uzun vadede su hasarı riskinin en aza indirilmesinin sağlanmasına yardımcı olur. RE.GUARD, “2019 Kırmızı Nokta Tasarım Ödülü’nü” ve “2019 yılının en iyi ürünü” kategorisinde “Plus X Ödülü’nü” tasarımının ve işlevselliğinin dünyaca takdir edilmesiyle taçlandırmayı başarmış bir sistemdir.

RE.GUARD Su Kontrol Sistemi, Ultrason teknolojisini kullanarak borularınızdaki su akışını gözlemler ve entegre yazılımı sayesinde gerçek zamanlı olarak değerlendirir. RE.GUARD damla sızıntılarının(Genelde farkedilmeyen ve ciddi hasarlara sebebiyet verebilen) ve patlayan boruların güvenilir bir şekilde tespit edilmesini sağlamasının yanında başınç düşüşlerini de ölçer. Sistem, küresel vana kapatıldığında su basıncını değerlendirir ve sonuçları önceden tanımlanmış sınır değerleriyle sürekli olarak karşılaştırır. Şayet RE.GUARD bir düzensizlik algılarsa, sistem anında ve bağımsız olarak ana su borusunu kapatır. Sertifikalı Z-Wave Kablosuz Ağ Protokolü, kapsamlı hasarı önlemek amacıyla, çamaşır makinesi veya bulaşık makinesinin zor ulaşılan kısımları için ekstra esnek RE.GUARD su dedektörlerini konumlandırmak için kullanılabilir, böylece herhangi bir acil durumda zemin nem seviyelerini ölçerek su sızıntıları veya taşmalar anında tespit edilir. Su tüketimi ise RE.GUARD Uygulaması üzerinden kolayca izlenebilir. Bu uygulama, su tüketiminiz ile ilgili uzun vadede izlemek isteyebileceğiniz potansiyel tasarruf adımlarını da belirlemenize yardımcı olur.

Kolay Kurulum ve Re.Guard Uygulaması ile Merkezi Kontrol

blank

Yeni bir bina, yenileme veya güçlendirme amaçlı olsun, ödüllü RE.GUARD Su Kontrol Sistemi, kompakt tasarımı sayesinde, su sayacının hemen altındaki ana su hattına kolayca monte edilebilir. RE.GUARD’ın suyun akış yönüne entegre edilmesi, arızalı bir filtrenin neden olduğu sızıntı riskini en aza indirir. RE.GUARD Su Kontrol Sistemi, Pratik Kurulum Sihirbazı kullanılarak sadece birkaç adımda ve kolayca sisteme eklenebilir.

RE.GUARD Su Kontrol Sistemi, RE.GUARD Uygulaması üzerinden kontrol edilir. Uygulama, numune süresi, numune hacmi ve akış hızı ile damla bazlı sızıntı ölçümlerinin zamanı ve sıklığı için parametreleri ve sınır değerlerini kolayca ayarlamak için kullanılabilir. Tanımlanmış su kullanım limiti aşılır ve bu durum su borusunun kapanmasına neden olursa, uygulama size manuel kontrol sistemi üzerinden boruyu kolayca yeniden açma imkanını sunar.
blank


Rehau Re.Guard Uygulaması(App Store)

blank


Rehau Re.Guard Uygulaması(Android)


Yüksek Kaliteli Malzemeler Uzun Vadeli Güvenliği Garanti Eder

RE.GUARD Su Kontrol Sistemi’nin su yolları ve bağlantı parçaları, “Rautitan RX+” Kurşunsuz Tunç Alaşımına dayanmaktadır. Alaşım “DIN SPEC 2701” tarafından standartlaştırılmış ve 2018’den beri “Alman Federal Çevre Ajansı” içme suyu hijyenine uygun metal malzemelerin onaylanmış listesinde yer almaktadır. Yenilikçi ultrason ölçümü sayesinde, RE.GUARD sistemi ölçüm bölümünde herhangi bir hareketli parça olmadan çalışır ve bu nedenle özellikle düşük bakım ve düşük aşınma direncine sahiptir. Dahası, isteğe bağlı acil durum pilleri, bir elektrik kesintisi durumunda hatasız çalışmayı sağlar.

Z-Wave Sayesinde Güvenli Ağ

Z-Wave - WiDom | Z-Wave devices for your smart home

Z-Wave söz konusu olduğunda güvenlik en önemli önceliğe sahiptir. REGUARD sisteminin tüm bileşenleri, sertifikalı ve şifreli uluslararası kablosuz protokol olan Z-Wave aracılığıyla birbirleriyle iletişim kurar. Bu protokol, RE.GUARD sistemini doğrudan harici saldırılara karşı korur ve internet erişimi veya bulut bağlantısı olmadan çalışmasına izin verir.

Yüksek ağ yoğunluğu ve ayrılmış frekans aralığı ile Z-Wave kusursuz bir bağlantı sağlar. Binalar içinde 30 metreye kadar bir menzile sahip olan kablosuz sinyaller, WLAN’dan çok daha yüksek malzeme geçirgenliğine sahip oldukları için normal duvarların yanı sıra en sağlam ve kalın bodrum tavanlarına dahi güçlü bir şekilde nüfuz eder. Z-Wave ile özel ev otomasyon ağlarına entegrasyon da mümkündür; tüm Z-Wave özellikli cihazların sertifikasyonu uyumluluğu garanti eder. Kısa iletim süreleri ve cihazların düşük iletim gücü nedeniyle, enerji tüketimi ve radyasyona maruz bırakma ihtimali de WLAN’dan önemli ölçüde daha düşüktür.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Optimum koruma için hangi unsurları satın almam ve kullanmam gerekiyor ?
  • RE.GUARD Su Kontrol Cihazı’na ek olarak, kullanımınız sırasında eşik değerleri belirlemek ve sistemi kontrol etmek için RE.HUB Ağ Geçidi’ne ihtiyacınız bulunmaktadır.

    RE.GUARD Akıllı Su Dedektörü opsiyoneldir ve özellikle hassas alanları korumak için kullanılmaktadır.
RE.GUARD su dedektörlerini ayrı olarak kullanabilir miyim?
  • Hayır. Etkili korumayı garanti edebilmek adına, RE.GUARD Akıllı Su Dedektörleri’ni kullanabilmek için RE.GUARD Su Kontrol Sistemi’ne ihtiyacınız vardır. RE.GUARD Su Kontrol Cihazı acil bir durumda su hattını kapatabilir.
Elektrik kesintisi durumlarında hala koruma altında mıyım?
  • RE.GUARD Su Kontrol Cihazı acil durum pilleri ile donatılabilir. Bu sayede elektrik kesintisi durumunda sisteminizin maksimum 24 saate kadar çalışması sağlanmaktadır.
RE.GUARD Su Kontrol Cihazı’nı manuel olarak da açabilir miyim?
  • Pek muhtemel olmasa da uygulama aracılığıyla veya cihaz üzerinden açılmanın mümkün olmaması halinde, cihazın kasasını çıkararak cihazınızı manuel olarak da açıp kapatabilirsiniz. Talimatları kullanım kılavuzunda bulabilirsiniz.
REGUARD Su Kontrol Cihazı’nı kendim kurabilir miyim?

-RE.GUARD cihazının kurulumunun profesyoneller tarafından yapılmasını tavsiye etmekteyiz. Bunun için bizimle de irtibata geçebilirsiniz.

blank
REGUARD Akıllı Su Dedektörü’nü kendim çalıştırabilir miyim?

-Evet. Su Dedektörü bir kaç adımda kolayca kurulabilir. Bu, daha sonra istemeniz halinde daha fazla su dedektörünü de sisteme ekleyebileceğiniz anlamına gelir. Bu LİNK üzerinden sipariş verebilirsiniz.

KURULUM ŞEMASI